Baidarių maršrutai

Baidarių maršrutai Aukštaitijoje

Baidarių maršrutai – plaukite upėmis, Buka, Kiauna, Žeimena, Lakaja, Peršokšna ir Aukštaitijos Nacionalinio Parko ežerais, upėmis, upeliais ir ežeriukais. Jūsų ir įrangos transportavimu pasirūpiname mes, kad nepaklystumėte gamtoje! Kiekvienam baidarių ekipažui duodame plaukimo maršruto neperšlampantį žemėlapį, pravedame instruktažą. Belieka tik mėgautis plaukimu baidarėmis ir grožėtis nepaprasta Lietuvos gamta.

O jai esate pastovūs mūsų klientai, ar žygio organizatoriai, naudojatės visomis mūsų paslaugomis ne pirmą kartą, visada pritaikysime jums specialią nuolaidą!

plaukimas baidarėmis

Plaukimas BUKA (1 dienos) Utenas–Buka–Ginučiai, 16km

Startuojate upelio Buka pradžioje įrengtoje stovyklavietėje. Plaukiate ilgu vingiuotu Bukos upeliu, apie 9 kilometrus iki Baluošo ežero. Baluošo ežeru plaukite pietryčių kryptimi iki priplauksite betoninį tiltą pro kurį reiks praplaukti apačia, srauniu upeliuku iki Baluošykščo ežero.

Nelabai ilgas, siauras ežeras suteiks galimybę pasigrožėti gražia gamta. Plaukite išilgai kairiu ežero krantu ir, baigiantis ežerui, kairėje pusėje įplauksite į Skriogžlės upelį, kuris leis pasijusti lyg pasakoj, savo kerinčiais vaizdais.

Smagiu Skriogžlės upeliu įplauksite į Srovinaičio ežerą, kur atsiveria labai gražūs gamtos vaizdai. Plaukite tolyn, laikydamiesi dešinės pusės ir priplauksite Ginučių malūną. O čia jau reik išlipti iš baidarių ir pernešti jas per važiuojamąjį kelią į kitą užtvankos pusę. Tuomet vėl įsitaisyti baidarėse ir plaukti tolyn, Srovės upeliu, vieną kilometrą, kol išsišakos upeliai.

 

Jums reiks sukti į kairę, plaukti pasroviui ir gėrėtis Srovės upelio vaizdais vieną kilometrą, kol pastebėsite kairėje pusėje „Ginučių Baidarkiemis”, čia  ir bus finišas.

Plaukimas Buka

Plaukimas EŽERAIS (1 dienos) Ginučiai–Linkmenas–Palūšė 12 km

Startuojate Baluošo pietrytiniame krante, plaukiate laikydamiesi kairės iki Baluošo ilgasalės. Tai – nuostabi sala, kurioje yra ežeriukas ir galima į jį įplaukti. Apalankius ilgasalę, plaukiate tolyn, pro Trainiškio kaimą, kairėje pusėje iki betoninio tilto. Pro jį reiks praplaukti apačia, srauniu upeliuku iki Baluošykščo ežero.

 

Nlabai ilgas, siauras ežeras suteiks galimybę pasigrožėti gražia gamta. Plaukite išilgai, kairiu ežero krantu ir, baigiantis ežerui, kairėje pusėje, įplauksite į Skriogžlės upelį, kuris leis pasijusti lyg pasakoj, savo kerinčiais vaizdais. Smagiu Skriogžlės upeliu įplauksite į Srovinaičio ežerą, kur atsiveria labai gražūs gamtos vaizdai.

 

Plaukite tolyn, laikydamiesi dešinės pusės ir priplauksite Ginučių malūną. O čia jau reik išlipti iš baidarių ir pernešti jas per važiuojamąjį kelią į kitą užtvankos pusę. Tuomt vėl įsitaisyti baidarėse ir plaukti tolyn, Srovės upeliu, vieną kilometrą, kol išsišakos upeliai.

 

Jums reiks sukti į kairę, pasroviui plaukti ir gėrėtis Srovės upelio vaizdais. Plaukiate upeliu, iki Asėko ežero, dešine puse. Paplaukus Asėko ežeru, išplauksite į Asėkos upelį, kur pasijunti kaip džiunglėse. Jei stabtelsite akimirkai, išgirsite tiek daug paukščių garsių, kad norėsis klausytis ir pamiršite, kad reikia plaukti tolyn.

 

Praplaukus Asėkos upelį, įplauksite į Linkmeno ežerą. Pasigėrite nuostabiais gamtos sukurtais vaizdais, sukate į dešinę ir plaukiate į patį galą. Ginučių piliakalnio papėdėje yra išsilaipinimo finišo vieta.

Plaukimas baidarėmis Ežerais

Plaukimas SROVĖ (1 dienos) Baluošas–Srovė- -Linkmenas, 10km

Nuostabus poilsinis baidarių maršrutas vaizdingais ežerais. Pradedate plaukti Srovės upeliu, nuo Ginučių Baidarkiemio pakrantės, plaukiate upeliu iki Asėko ežero dešine puse.

 

Paplaukus Asėko ežeru, išplauksite į Asėkos upelį, kur pasijusite kaip džiunglėse. Jei stabtelsite akimirkai, išgirsite tiek daug paukščių garsių, kad norėsis suklusti, klausytis ir pamiršite, kad reikia plaukti tolyn.

 

Praplaukus Asėkos upelį, įplauksite į Linkmeno ežerą. Pasigėrite nuostabiais gamtos sukurtais vaizdais ir sukate kairiąją puse. Plaukiate tolyn, link Asalnykščio, kur, besigrožėdami, nepastebimai priplauksite Asalnų ežerą.

 

Plaukdami tolyn, pagal žemėlapį, priplauksite Lūšių ežerą,o čia netoliese ir finišas – Palūšės pliažas, kur galėsite pasimaudyti laukdami transporto.

plaukimas baidarėmis Srovės upe

Plaukimas ŽEIMENA (1 dienos) Kaltanėnai –Švenčionėliai 16km

Startuojate Kaltanėnuose, gražioje starto vietoje. Nuostabus poilsinis maršrutas, plačia Žeimenos upe iki Švenčionėlių. Finišas prieš tiltą dešinėje pusėje.

 

Tai maršrutas, leidžiantis kuo mažiau mosuoti irklais. Neša pati upė, galima gėrėtis vaizdais ir bendrauti su plaukiančiais draugais. Susikibus baidarėmis šonais, Jus nuneš palengva srovė iki finišo.

plaukimas baidarėmis Žeimena

Plaukimas KIAUNA (1 dienos) Kiauna–Gilūtas-Sekluotis- Kukliai, 15 km

Plaukti nuostabia upe Kiauna – tikras malonumas ir savęs išbandymas. Pradėsite plaukti nuo Pakiaunio kaimelio tilto. Vingiuosite pasroviui, pro Stirninės, Jakutiškio, Vasiuliškės, Žvirbliškės, Kūrinių kaimus.

 

Praplauksite ne vieną tiltą, bus nemažai kliūčių ir ekstremalių vietų. Praplauksite Gilūto ir Sekluočio ežeriukus, kur nuostabi augmenyje ir baidarininkus palydi Gulbės. Išplaukus iš Sekluočio ežero, įplaukiate į Kuklių kaimelį.

 

Vingiuotu upeliu plaukiate pro kaimelį, praplaukiate tilta ir už maždaug 500-700m, pairklavus, kairėje pusėje yra finišo vieta. Ji yra pažymėta.

plaukimas baidarėmis Kiauna

Plaukimas LAKAJA (1 arba 2 dienos)
Juodieji lakajai – Lakaja – Žukaučyzna, 18km

Plaukimas Lakajos upe yra dviejų dienų maršrutas, su nakvyne stovyklavietėje su palapinėmis. Bet galima plaukti ir vieną dieną. Startuoti nuo ežero Juodieji Lakajai stovyklavietės, įplaukti iš ežero į Lakajos upę ir vingiuoti ilgu, gražiu upeliu 5-6 valandas. Iki finišo – kaimo Žukaučyzna sustojimas prie tilto.

Plaukimas LAKAJA (2 diena) Žukaučyzna-Liūlinė, 17km

Antra dalis Lakajos upelio. Galima pradėti Žakaučyznos kaime, prie tilto. Startuojate, plaukiate vingiuotu vaizdingu Lakajos upeliu iki ežero Lakajai.

 

Tai –  ilgas, siauras ežeriukas, pačiame gale – išplaukimas. Irkluojate toliau, gėrėdamiesi gamta kol priplaukiate Žeimenos upę. O čia jau sukate į dešinę ir už keletos šimtų metrų jau čia pat ir finišas Liūlinė.

plaukimas baidarėmis Lakaja
plaukimas baidarėmis Lakajai Liūlynė

Plaukimas ŽEIMENA (2 ar daugiau dienų) Kaltanėnai- Švenčionėliai- Liūlinė, 30 km

Plaukiant Žeimenos upe, galima plaukti visa maršrutą su nakvyne stovyklavietėje palapinėse. Galime rekomenduoti kur galima sustoti nakvynei stovyklavietėje.

 

Tai – labai įdomus, poilsinis maršrutas. Plaukiant baidarėmis, galima pasigrožėti nuostabia gamta. Kadangi upė plati, plaukti galima neskubant. Tad pasigrožėti kraštovaizdžiu – tikras malonumas.

plaukimas baidarėmis Lakajai Liūlynė

Plaukimas LAKAJA (2 ar daugiau dienų)
Juodieji Lakajai –Lakaja–Žeimena – Liūlinė, 35km

Plaukimas Lakajos upe yra dviejų dienų maršrutas, su nakvyne stovyklavietėje, su palapinėmis. Startas – Juodieji Lakajai stovyklavietė. Finišas – išplaukus iš Lakajos upės, sukat į dešinę, o čia jau Žeimena. Paplaukiat keletą šimtų metrų ir finišas Liūlinė.

Jūsų pageidavimu, maršrutą galime parinktį individualiai, pagal Jūsų norus ir galimybes. Kokiais upeliais ir ežerais norėsite plaukti, arba galite pasirinkti maršrutą patys. Galimi 1-2-3-4 dienų baidarių maršrutai, su nakvyne stovyklavietėse arba sodybose.

 

plaukimas baidarėmis Lakajai Liūlynė

Plaukite upėmis
Būka, Srove, Almaja, Žeimena, Aiseta, Kiauna, Peršokšna, Lakaja, Srovinaitis, Utenas, Utenykštis, Baluošas, Linkmenas, Asėkas, Asalnykštis, Asalnai, Lūšiai, Aisetas, Kiaunas, Gilūtas, Sekluotis. Visi ežerai susijungia upeliais.

Plaukimas baidarėmis nuoma